22 Nisan 2012

Ne aradım ne buldum

Blogger'lar bilir Google Analytics diye bir olayımız var insanlar hangi aramaları yaparak bizim blogumuza ulaşmış falan o tarz şeyleri öğrenebiliyoruz. İnsanlar ne aratmış ne bulmuş merak ettim de bir bakayım dedim hoşuma gidenleri paylaşıyorum.

Dünyanın en siyah adamı google'da neden böyle bir şey aratıldığını henüz anlamış değilim belki birileri guinness rekoruna aday çıkmaya karar vermiştir. Asıl ilginç olansa "Siyah ebeveynler beyaz bebek" adlı yazımı bulmuş olması. Yıllar öncesinden gelen yazı. Neyse bakalım.

Düşük bel pantolon kesinlikle bir insanın bunu aratıp benim blogumu bulması ilginç kaçmış bunu da ilk yazılarımdan "İzmirim Güzel İzmirim" adlı yazımda bulmuş. Helal olsun.

Pencereden içeri giren güneş bunu arayan kesin bilgisayarına bir arka plan resmi falan arıyordur. başka bir açıklamam yok. Bulunan yazının adı da "Biraz Daha Lütfen."

Bulmacada fareyi diye google'da aratan insan da ilginç bir şahıs tabi. tezcanlılığıyla ünlü olan bu şahsiyet arayacağı metni tamamlamadan enter'a basmış bir arkadaşımız. Bulduğu yazı da "Reklamlar"

Sanal uyuşturucu diye aratan arkadaşımız da gerçek dünyada uyuşturucuya verecek parası kalmamış bir arkadaş. neyse ki blogda paylaştığım şey tam da buymuş ki arkadaşa yardımcı olabilmişim. "i-Doser Sanal Uyuşturucu"

Seni çektim diye aratan google erbabı da şiir falan arıyor olsa gerek ama benim "Seni çektiğim kadar" yazıma denk gelmesi onun pek de aradığını bulamadığını gösteriyor.


2 yorum:

Pink Freud dedi ki...

Aslında yarısı mantıklı denk gelmiş :D

AlpereplA dedi ki...

düşük bel pantolon ararken izmiri bulmak mantıklı olabilir ama aradığı şey o olmasa gerek :D