25 Temmuz 2010

Su üzerine

Su. Belki hayatımızın her alanında olan. Dünyanın ve vücudumuzun hatta dışkımızın(bunu yazmasam olmazdı) 4'te 3'ünü kaplayan su hakkında en sevdiğim özellik negatif (-) pozitif (+) dinlemeden enerjinizin tamamını alması sizi nötr bi insan haline getirmesi. 4 insan var:

1.si bunalımda böyle canı falan sıkkın tamamen negatif (-) enerji dolu bi insan. Rakı Su onun negatif enerjisini nötr hale getirip insanın kendine gelmesini sağlıyor. En azından rahat düşünebilmesine yardım ediyor.

2.si ise yerinde duramadığı için canı sıkkın pozitif (+) yüklerin ve enerjinin dolup taştığı ama yapacak bişey bulamayan insan.
Bir duş alıyor ve su onun bu yüksek enerjisini alıp bi güzel rahatlatıyor.

3.sü ise sıcaktan bunalmış aşırı terli ama vücudundan onu serinletmek için çıkan ter onu serinletmeye yetmiyor. Soğuk su'yu kılcal damarların deriye yakın ve sık olduğu bölgelere döküyor ve su vücudundan ısıyı alarak buharlaşıyor. Kanından da alınan bu ısı kanın dolaşması sayesinde insanın tüm vücudundan alınmış gibi serinletiyor.

4.sü ise küçük oğlunun yaramazlıklarından bıkmış durumda ve herşey çığrından çıkmış. Ortaya büyük bir leğenimsi getirip içini suyla dolduruyor ve çocuğunun onunla oynamasına izin veriyor. Çocuk hem halının üstüne döküp saçarak evi serinletiyor, hem enerjisini suya verip sakinleşiyor, çocuk sakinleşince anne sakinleşiyor, kısacası; türkiye sakinleşiyor.


Hiç yorum yok: